Esra AKYOL

1982 Yılında İstanbul’da doğdu. Sakarya Üniversitesi Sosyoloji bölümünden mezun olduktan sonraYıldız Teknik Üniversitesinde Pedagojik formasyon eğitimi alıp felsefe grubu öğretmenliği yapmaya başladı. Öğretmenlik yaptığı 2008 -2010 yılları arasında Galatasaray İletişim Akademisinde Görselİletişim ve Tasarım eğitimi aldı. Eğitim zamanında senaryo yazımı, yönetmen yardımcılığı, klip yönetmenliği gibi işlerde görev aldı. Profesyonel olarak öğretmenliğe devam etmektedir.

Fotoğrafla üniversite yıllarında tanışmış olsa da etkin olarak 2008 yılında ilgilenmeye başladı. Yansımalar, gölgeler ve insan psikolojisi, fotoğraflarında ağırlık vermek istediği ana temalardır.

Aralıkmag dergisi bünyesinde blog yazarlığı ve ‘’Vizörün Ardındakiler’’ Instagram canlı yayın serisinin moderatörlüğünü yapmaktadır.

Esra AKYOL

Gün Batımında Ayak Sesleri

İnsan yaşadığı coğrafyayı seçemez. Yürüdüğü yolları, serinlediği suları, gölgesinde dinlendiği ağacı Yine de, özgür iradesi ...

Ayna ayna söyle bana, benden daha gizli biri var mı dünyada?

Aynalar bize bedenimizin görüntüsünü yansıtırlar. Bazen, zamanın akışına teslim olmuş bedensel değişimize bakar hüzünleniriz. Bazen ...

Çoğunluk

Topluma uyumlu resmin içine yerleşen suskun delileriz, bir diğer taraftaki suskun normalleriz biz. Kaçış yok… ...