Burcu AYDIN

1980 Ankara doğumlu. Fotoğrafçı, mühendis, okur-yazar vesaire…  Seyahatler ile fotoğrafı, fotoğraf ile kendini, kendi içinde yaşamı keşfetti.

2004-2017 yılları arasında  Kuala Lumpur-Malezya, Washington DC-Amerika, Houston-Texas ve Hartum-Sudan’da ikamet etti. Bu süre zarfında Avustralya ve Yeni Zelanda dahil olmak üzere Asya, Amerika ve Afrika kıtasında birçok ülkeyi ziyaret etti; fotoğraf çekti, yazı ve seyahat fotoğrafları farklı mecralarda yayınlandı. Yurtdışında farklı üniversitelerden ve sanat kuruluşlarından eğitim aldı. Sivil toplum çrgütleri ve derneklerde görev yaptı. Sudan’da Griselda Eltayyip’ten sanat ve suluboya dersleri aldı. Texas Houston Üniversitesinde ve Hartum Afrika Üniversitesinde fotoğraf kulüpleri ile çalışmalar yaptı. Karma sergilere katıldı. 2018 yılında Ankara AFSAD’da eğitim vermeye ve çalışmalarına başladı. Atölyelere ve seminerlere katıldı. AFSAD bünyesine Engin Özendes-Fotoğraf Sanatında Küratörlük eğitimini tamamladı. Fotokolektif’te İsa Özdemir’le Kavramsal Portre Atölyesi’ni tamamladı, halen proje geliştirme grubu ile çalışmaları devam etmektedir. Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği üyesidir. Sanat ve fotoğraf çalışmalarına Ankara’da devam etmektedir.

Resmi ve gayriresmî gelişmelere rağmen göğün altında hala güzel şeyler olduğuna inanıyor. Görünür olan her an hayatın en ilginç, en ince noktası.

Burcu AYDIN

Burada İşler Karışık

Son yıllardaki gelişmelerle birlikte sanatın neredeyse bütün kurallarının değiştiği ve disiplinlerin birbirleriyle yoğun bir şekilde …

Ulan Bu Da Mı Sanat?

Yolda yürürken yanından geçtiğiniz bir taş yığınının sanat eseri olabileceği aklınıza gelir mi hiç? Peki …

İğne, İplik ve Fotoğraf

Geçen gün bir zat-ı muhterem ile zaman algısı ve fotoğraf üzerine konuşuyorduk. Anlaşamadık. Hani şu …

Bir Fotoğrafçının İzinden: Ansel Adams

‘’Sözcükler belirsizleştiğinde, fotoğraflar üzerinde yoğunlaşacağım. İmgeler yetersizleştiğinde, sessizlikle dolu olacağım.’’ Yosemite Ulusal Parkı Amerika’nın batı …